• Aktuálne informácie

  • Aktuálne informácie

          • Návšteva z ĽŠU

          • 3. 6. 2026
          • Dnes do našej mateskej školy prišla pani učiteľka zo ZUŠ Tibora Sládkoviča v Šuranoch Lucia Špacírová, ktorá predviedla deťom krásu hudby a hry na hudobnom nástroji - na husliach. Oboznámila ich s jednotlivými časťami huslí a vysvetlila, ako sa na tento krásny sláčikový nástroj hrá. Deti so záujmom sledovali pohyb sláčika a obdivovali jemné tóny, ktoré sa niesli triedou. Bol to pre deti zážitok a možno v niektorých z nich prebudilo túžbu naučiť sa hrať na hudobný nástroj.

            Ďakujeme pedagógom ZUŠ za príjemnú návštevu a krásny kultúrny program. Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia plné hudby a radosti.

          • Deň detí v meste a šašo Adino v našej materskej škole.

          • 3. 6. 2026
          • Námestie v Šuranoch sa pri príležitosti Medzinárodného dňa detí premenilo na miesto plné smiechu, hier a dobrej nálady. Pre deti boli pripravené rôzne súťaže, športové disciplíny a zábavné aktivity, v ktorých si mohli overiť svoju šikovnosť, rýchlosť aj odvahu. Nechýbali odmeny, povzbudzovanie a množstvo radostných úsmevov. Podujatie prilákalo deti z materských a základných škôl, ale aj rodičov a starých rodičov, ktorí vytvorili príjemnú rodinnú atmosféru.

            Veľký záujem vzbudili aj ukážky práce záchranných zložiek, hasičov, kynológov a poskytovania prvej pomoci. Deti si mohli zblízka prezrieť techniku, zoznámiť sa s prácou záchranárov a vyskúšať si niektoré činnosti, ktoré ich veľmi zaujali. Súčasťou programu boli aj vystúpenia športových klubov a ďalšie sprievodné aktivity, ktoré obohatili celý deň o nové zážitky.

            MDD v Šuranoch opäť potvrdil, že patrí medzi obľúbené podujatia mesta. Vďaka organizátorom, dobrovoľníkom a všetkým účinkujúcim si deti odniesli množstvo pekných spomienok a prežili svoj sviatok naplno.

            Dnes do našej materskej školy zavítal šašo Adino so svojou veselou Klaunskou olympiádou. Pre deti pripravil množstvo zábavných súťaží, hier a pohybových aktivít. Počas celého dopoludnia sa ozýval smiech, povzbudzovanie a dobrá nálada.

            Deti si s nadšením zmerali svoje sily v rôznych disciplínach, spolupracovali a ukázali svoju šikovnosť. Klaunská olympiáda priniesla všetkým veľa radosti, nezabudnuteľných zážitkov a príjemne strávený čas. Šašovi Adinovi ďakujeme za krásny program a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

          • Deň rodiny

          • 19. 5. 2026
          • Svojou účasťou podujatie podporili aj pán primátor mesta, pani zástupkyňa primátora a vedúca oddelenia školstva, ktorí svojou prítomnosťou vyjadrili podporu rodinám, deťom i aktivitám materskej školy. Spoločne s rodičmi a deťmi si užili príjemnú atmosféru a ocenili snahu organizátorov pripraviť podujatie plné radosti a vzájomnej spolupatričnosti.

          • Divadlo v Nitre

          • 15. 5. 2026
          • Divadlo patrí medzi miesta, kde ožívajú rozprávky, príbehy a fantázia. Pre deti bola návšteva divadelného predstavenia veľkým zážitkom, pretože mohli na vlastné oči vidieť hercov, krásne kostýmy, kulisy a počuť hudbu, ktorá dotvárala atmosféru predstavenia.

            Predstavenie bolo veselé a plné zaujímavých scén.

            Návšteva detského predstavenia v divadle bola krásnym zážitkom. Okrem zábavy sme si odniesoli aj pekné poučenie z príbehu. Divadlo je dôležité, pretože rozvíja fantáziu, kultúru a učí deti vnímať umenie. Určite by som chcel navštíviť divadlo znova.

          • Návšteva farmy Okomáň

          • 14. 5. 2026
          • Deti navštívili https://farmaokoman.sk/ kde mali možnosť spoznať život hospodárskych zvierat zblízka. Počas prehliadky videli ovečky, kravičky, aj ďalšie zvieratá, o ktoré sa farmári každodenne starajú. Deti sa dozvedeli veľa zaujímavostí o chove zvierat, ich potrave a o tom, ako sa spracúva mlieko a ako vyzerá práca na farme.

            Najväčší zážitok pre ne predstavoval priamy kontakt so zvieratami – mohli ich pohladkať a pozorovať ich správanie. Návšteva farmy bola pre deti nielen zábavná, ale aj poučná, keďže si rozšírili svoje poznatky o prírode, zvieratách a vidieckom živote. Výlet prebehol v príjemnej atmosfére a deti si odniesli množstvo krásnych zážitkov.

          • Stavanie mája na Nitrianskom Hrádku, na Kostolnom Seku a našej MŠ.

          • 1. 5. 2026
          • Stavanie mája

            🎀 Máj, máj, máj, u nás je dnes raj!

            Na našom škôlkarskom dvore bolo dnes poriadne veselo! Netrpezlivo sme čakali na chvíľu, kedy náš máj vyrastie až do neba.

            A veru, dočkali sme sa!

            Naše deti sa zmenili na šikovných pomocníkov a vrchol stromčeka vyzdobili stovkami pestrofarebných stužiek. Každá mašľa znamenala jeden úsmev a jedno veľké „jupí!“. Keď sa máj za hlasného potlesku vztýčil, jeho stuhy tancovali vo vetre presne tak, ako naše deti na zemi.

          • Deň Zeme 22.apríl 2026

          • 22. 4. 2026
          • Pri príležitosti Dňa Zeme sme dnes spoločne so žiakmi s gymnázia prežili príjemné dopoludnie plné hier, smiechu a objavovania. Gymnazisti si pre najmenších pripravili rôzne aktivity, pri ktorých sa deti učili, ako chrániť prírodu, triediť odpad či starať sa o rastlinky. Deti sa sa nadšením zapájali do všetkých činností a vytvorila sa veľmi milá a priateľská atmosféra.Spoločne sme si tak pripomenuli, aké dôležité je starať sa o našu planétu

            Ďakujeme Vám milí gymnazisti a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

          • Vynášanie Venuše

          • 26. 3. 2026
          • Deti z našej materskej školy sa zapojili do tradičného vynášania Moreny, ktorým sme sa symbolicky rozlúčili so zimou a privítali prichádzajúcu jar. Fokloristi zo súboru Ďatelinka vyrobili Morenu, ktorú ozdobili a za sprievodu piesní ju odniesli von.

            Po rozlúčke so zimou deti s radosťou privítali jar spevom, pohybom a veselou náladou. Táto aktivita priblížila deťom ľudové tradície a zároveň podporila ich vzťah k prírode.

          • Návšteva Mestského úradu a Mestskej polície

          • 26. 3. 2026
          • Návšteva mestského úradu a mestskej polície v rámci témy týždňa – „Moje mesto Šurany“ bola pre deti z materskej školy nezabudnuteľným zážitkom. Deti mali možnosť spoznať, ako funguje mesto a kto sa stará o jeho poriadok a bezpečnosť.

            Privítal nás pán primátor vo svojej kancelárii, porozprával nám o svojich povinnostiach a  previedol oddeleniami, v ktorých im jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom vysvetlili, aké úlohy má mestský úrad. Deti si prezreli jednotlivé miestnosti, napríklad zasadaciu miestnosť, kde sa prijímajú dôležité rozhodnutia. Veľkým zážitkom bolo aj to, keď si mohli sadnúť na stoličky, kde bežne sedia poslanci.

            Na dvore MÚ sme stretli uja náčelníka mestských hasičov, ktorý nám tiež ukázal svoju prácu - auto, v ktorom sme si posedeli,  požiarnické oblečenie, chalani si vyskúšali prilbu.

            Veľkým zážitkom bola aj návšteva mestskej polície. Policajti deťom ukázali svoju výstroj a vysvetlili im, aká je ich práca. Deti si mohli prezrieť policajné auto. Dozvedeli sa, prečo je dôležité dodržiavať pravidlá na cestách a ako sa správať bezpečne.

            Celá návšteva bola nielen zaujímavá, ale aj veľmi poučná. Pomohla deťom lepšie pochopiť, ako funguje mesto a akú dôležitú úlohu zohrávajú ľudia, ktorí sa starajú o poriadok a bezpečnosť.

          • Ihrisko pre každé dieťa

          • 25. 3. 2026
          • Slávnostné otvorenie inkluzívneho ihriska na sídlisku sa nieslo v príjemnej a radostnej atmosfére. Po úvodnom príhovore pána ministra Erika Tomáša a pána primátora Marcela Filagu nasledovalo symbolické prestrihnutie pásky. Program obohatili deti z našej materskej školy, ktoré si pripravili milé vystúpenie plné piesní a úsmevov. Svojím nadšením potešili všetkých prítomných a prispeli k výnimočnému charakteru podujatia.

          • Príroda v našich rukách

          • 24. 3. 2026
          • Dnes sme mali v našej MŠ vonkajšie aktivity - senzomotorické hry "Príroda v našich rukách", boli to hry a práca s prírodným materialom. Deti miesili hlinu a piesok s vodou, zbierali kamienky, paličky, vetvičky, prútiky, kvietky a pracovali pri stoloch. Riadne sme sa zašpinili, ale ako sa hovorí - špinavé dieťa, šťastné dieťa... aj tieto naše mali z práce veľkú radosť. Nakoľko naša MŠ je zameraná na enviro a aktivity vonku sú súčasťou nášho Školského vzdelávacieho programu, sme radi, že môžeme aj takýmto spôsobom deťom umožniť kontakt s prírodou.. 

          • Marec - mesiac knihy

          • 13. 3. 2026
          • Marec sme v našej materskej škole venovali knihám a rozprávkam. Spoločne sme si čítali, dramatizovali obľúbené príbehy.

            Veľkým zážitkom bola návšteva knižnice, kde sa deti oboznámili s tým, ako to medzi knihami funguje. Pani knihovníčka nám prečítala krásnu rozprávku a deti si mohli prezrieť množstvo zaujímavých kníh.

            Veríme, že v deťoch budujeme lásku ku knihám, ktorá im vydrží celý život ❤️📖

          • Karneval

          • 11. 2. 2026
          • Fašiangové obdobie je v plnom prúde a spolu s ním prichádzajú aj obľúbené detské karnevaly.

            V druhú februárovú stredu sa triedy v našej materskej škole premenili na rozprávkový svet plný princezien, pirátov, šašov, bojovníkov či víl. V karnevalovom sprievode sme sa presunuli do jednej triedy, ktorá sa zmenila na tanečnú sálu.

            Deti si užili zábavu pri tanečnej hudbe a predstavili aj originálne masky. Mnohé z nich vznikli doma s pomocou rodičov. Nechýbali súťaže, hry ani dobrá nálada.

            Karneval priniesol deťom príjemné spestrenie dní a pripomenul tradičnú fašiangovú atmosféru, ktorá patrí k tomuto obdobiu roka.

          • Bábkové divadlo Slniečko z Piešťan

          • 13. 1. 2026
          • Našu materskú školu navštívilo bábkové divadlo Slniečko z Piešťan s predstavením Abeceda zdravia. Svieže, poučné predstavenie bolo oživené pesničkami, hudobnými nástrojmi a deti aktívne vtiahlo do deja tohto predstavenia. Deti tlieskali, spievali, tancovali a dozvedeli sa veľa zaujímavých informácií.

          • Mikuláš v našej MŠ

          • 6. 12. 2025
          • Piaty decembrový deň je tradične časom, na ktorý sa tešia najmä deti. Aj v našej MŠ sa rozžiarili detské očká radosťou, keď Mikuláš s apomocníkmi anjelom a čertíkom priniesoli batohy plné sladkostí. Deti ich potešili básničkami a pesničkami ktoré si pripravili. Večer si doma vyčistia čižmičky, nachystajú ich do okna a nevedia sa dočkať rána, čo im Mikuláš do nich nadelí.