• Stretnutie s hasičmi

• 28. 5. 2023
          • V piatok sa deti z našej materskej školy stretli na ihrisku ZŠ s hasičmi z nášho mesta. Ukázali deťom požiarnickú techniku, ktorú využívajú pri požiarnych zásahoch pri ochrane zdravia ľudí, ale aj ich majetku a odpovedali na ich zvedavé otázky. Deti si vyskúšali aj interier hasičského auta, povozili sa na hasičskej štvorkolke z čoho mali veľkú radosť. Našim zámerom bolo deti upozorniť na nebezpečenstvo ohňa, ktoré ich môže ohroziť, ako najrýchlejšie privolať pomoc na telefónnom čísle 112 alebo 150. Deti sa od hasičov dozvedeli, že okrem hasenia ohňa pomáhajú aj pri povodniach, alebo pri záchrane zvieratiek.Ďakujeme mladým hasičom zo Šurian, ktorí pripravili pre deti nezabudnuteľné dopoludnie. Už teraz sa tešíme na ďalšiu spoluprácu.

• Týždeň bohatý na zážitky

• 6. 5. 2023
          • Dňa 3.5.2023 v stredu sme v našej MŠ privítali Bábkové divadlo Slniečko z Piešťan s predstavením Mama, oco a ja. Bol to príbeh o rodine. Deti sa dozvedeli, ako treba rodičom pomáhať, ako sa správať na vílete, o zdravej strave aj kamarátstve. Príbeh bol prepletený piesňami, básňami a pohybom, čo deti veľmi zaujalo.

Vo štvrtok sme mali vychádzku do mesta, kde sme videli ukážky uniforiem, zbraní aj vystúpenie členov Čestnej stráže prezidenta Slovenskej republiky.

Bábkové divadlo Slniečko - Mama, oco a ja.

Členovia Čestnej stráže prezidenta Slovenskej republiky.